Leírás
MYTHOS – Boldogasszony istennő ásványkarkötő – 2020 nyár
MYTHOS kollekciónkban egy-egy női mitológiai szereplő erejét próbáltuk az ásványok segítségével ékszerekbe átütetni – reméljük, hogy Te is megtalálod köztük azt, aki nagy tettekre inspirál a mindennapokban! A Boldogasszony istennő által ihletett ásványkarkötő 8mm-es kalcedon és sötétebb kék szodalit ásványgyöngy kombinációjából készült, ezüst színű, nikkelmentes kiegészítőkkel és strasszrondellákkal A karkötő mérete kb 19 cm, duplasoros rugalmas gumialapra készült. Egyedi darab, korlátozott mennyiségben rendelhető.
A felhasznált kövek:
Szodalit – Megszünteti a fölösleges bűntudatot, segít felvállalni magunkat. A kommunikációra hat, hiszen a torokcsakra köve.
Kalcedon – Elsősorban a torokcsakrához köthető, stimulálja a belső elválasztású mirigyeket, főleg a pajzsmirigyre hat jótékonyan. Fokozza a tejelválasztást szoptatásnál, kiegyensúlyozza a hormonrendszert.
Ha bármilyen kérdésed volna az utánrendeléssel vagy az ékszerrel kapcsolatban, írj az info[kukac]angyalkovek.hu címre vagy használd az oldal alján található Messenger alkalmazást! További képeket találhatsz a Facebook oldalunkon is: facebook.com/angyalkovek.hu
A MYTHOS kollekcióról – ismerd meg Boldogasszony istennőt:
MYTHOS kollekciónkban a korábbiaktól eltérően most kizárólag ásványkarkötőket kínálunk, amelyek elkészültét egy-egy női mitológiai szereplő inspirálta. A világ minden tájáról választott tizenkét istennő mind erős, termékeny földanya, teremtő szentség; ők a világ létrehozói. Erejüket megpróbáltuk az ásványok segítségével az ékszerekbe is átütetni – reméljük, hogy Te is megtalálod köztük azt, aki nagy tettekre inspirál a mindennapokban!
Boldogasszony vagy régiesen Bódog Akszin az ősi anyaistennő magyar neve, később a Beata Virgo (Boldogságos Szűz) néven is nevezett Szűz Mária magyar népies neve. Eredete az egykori pogányságból és az ősmagyar vallásból táplálkozhatott. A Himnusz megírása előtt a katolikus magyarság néphimnusza a Boldogasszony Anyánk kezdetű, valószínűleg 18. századi eredetű ének volt, Boldogasszony alakját még most is őrizzük a Mária-ünnepekben: Gyümölcsoltó Boldogasszony napja, stb. Szűz Mária leggyakoribb művészeti megjelenítéseiben a keresztény ikonográfiában kék palástban ábrázolják, innen ered a máriakék, a madonna-kék elnevezés is. A középkorban és a reneszánsz idején a legdrágább festéket, a lápisz lazuliból nyert ultramarinkéket csak Szűz Mária ruhájához használták a festők.